Co je Kucoin token (KCS)

 

Velmi zkráceně řečeno. Je to token kryptoměnové směnárny Kucoin. Jestliže znáte Binance, tak ta má svůj token BNB. Mezi KCS A BNB tokeny je ale jedna velká odlišnost. Tu Vám v tomto článku popíšu hned, jakmile napíšu něco málo z historie Kucoinu.

 

Historie

Zakladatelé Kucoinu se začali vývojem blockchainu zabývat již v roce 2011. A základy samotného Kucoinu vznikly v roce 2013. Ovšem úspěšně ji předvést veřejnosti se podařilo až v září 2017, pro porovnání Binance byla představena v červenci 2017, tedy o pouhé dva měsíce dříve.

Osobně jsem se s Kucoinem poprvé setkal na začátku roku 2018, po velkém pádu Bitcoinu. Kryptoměnám jsem tehdy vůbec nerozuměl (dnes je to snad o něco lepší).

V té době byly velmi trendy youtube kanály, které Vám doporučovaly kryptoměnové projekty, které změní svět a vydělají Vám spoustu peněz (Shitcoiny). Některé z nich opravdu uspěly a jsou na kryptoměnové scéně dodnes. Pamatuji si, že jsem tehdy musel koupit altcoin, který byl k sehnání právě na Kucoin směnárně a za ten jsem koupil svůj vysněný shitcoin, který už momentálně nenajdeme na Coinmarketcap. Ale to jsem odbočil.

Kucoin je tedy směnárna, která se zaměřuje na, mimo standartních kryptoměn, také na extrémně spekulativní začínající projekty.

 

Jak funguje Kucoin token? (KCS)

Kryptoměnové směnárny jsou jedny z mála kryptoměnových podniků, které mají reálný cashflow. Tento cashflow vzniká z poplatků za obchody na nich provedených. Čím více lidí s kryptoměnami obchoduje, tím více peněz vydělají. V tuto dobu, v roce 2021, mají hádám žně.

Jeden způsob, jak minimalizovat poplatky je vlastnit jejich tokeny, které nabízí zvýhodněné poplatky. Typickým příkladem je již zmiňovaný BNB token, známé směnárny Binance. Vlastnit tyto tokeny se vyplatí obvzláště lidem, kteří obchodují ve velkých objemech v relativně krátkých intervalech.

Kucoin token má v tomto směru stejné využití. Čím více KCS držíte, tím menší máte poplatky za provedené obchody.

Vlastnit KCS má ovšem i další výhodu. Ta spočívá v každodenních dividendech, které jsou napojené na zisky z poplatků. Kucoin uvadí, že vyplácí až 50% zisku. Dividendy můžou být vyplácené v různých kryptoměnách (za rok a půl mé zkušenosti držení KCS to byly vždycky další KCS).

Další ,,produkt“ Kucoinu je možnost pozvat na směnárnu další lidi a získat část zisku z poplatků, když uskuteční obchod. Tyto odměny ovšem budete dostávat max 1 rok.

Důležité je vědět, že lidi, které pozvete přes Vás referral link, to nebude stát vůbec nic navíc. Výše poplatků pro ně zůstává stejná, i kdyby pro registraci nepoužili Váš odkaz. Je to tedy spíš příjemná odměna pro ty, kteří Vám něco doporučili.

 

KCS a jeho deflační (burn) program

Maximální počet emitovaných KCS tokenů je 200 miliónů. Z toho:

70 milionů je pro zakladatele (emitujou se po částech – 2. září 2021 by k tomu mělo dojít)

30 milionů pro počáteční investory a konzultanty

Zbylých 100 milionů se emituje v rámci Kucoin dividendového programu.

Jestliže se podíváme na coinmarketcap (https://coinmarketcap.com/currencies/kucoin-token/),

Zjistíme, že maximální počet tokenů v nabídce je pouze 170,118,638 KCS. To je o téměř 30 milionů méně než v době vzniku. Stalo se tak právě díky burn programu, který funguje následovně. Kucoin koupí každé čtvrtletí za část svých zisků KCS tokeny a transparetně je zničí. Tím se snižuje maximální počet tokenů v nabídce a teoreticky se stávají hodnotnějšími. Takto budou pokračovat do doby, než bude maximální počet tokenů v nabídce 100 milionů.

Abych celé této věci přidal ještě špetku komplikovanosti, tak momentální počet KCS v oběhu je 80,118,638 (viz. odkaz Coinmarketcap).

 

Moje zkušenosti

Kucoin tokeny držím téměř rok a půl. Výnosnost čistě v Kucoin tokenech byla cca 5% p.a.. Jednalo se o poměrně klidné období v porovnáním, co se na trzích děje dnes. Ovšem výnosnost v usdt se opravdu lišila měsíc od měsíce.

V některých momentech by byla při prodeji dividendů výnosnost okolo 2% (nepočítaje ztrátu hodnoty samotného ,,aktiva“)

Díky momentálnímu nárustu ceny za Kucoin token by byla cca  15% p.a. z prodaných Kucoin dividendů, jestliže bych prodal dnes. (nepočítaje nárůst hodnoty samotného ,,aktiva“).

Doporučuji prostudovat si následující stránku:

http://www.thelazycryptoinvestor.com/dividend-tokens/kucoin/

 

Zvážení risk/zisk

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl sázet na budoucnost kryptoměnového světa a vzrůstajících se obratů kryptoměnových směnáren. Kucoin tedy prodávat nebudu s vědomím, že pravděpodobně přijdu o příležitost prodání s několikanásobným zhodnocením, jestliže kryptoměnový svět na pár let pohasne. Tuto investici považuji za dlouhodobou. Během narůstajících cen za Kucoin token budu v některých případech prodávat maximálně dividendy.

Věřím mimo jiné i ve směnárnu Kucoin, že bude i nadále získávat mou důveru s časem. Koneckonců sama se marketinguje jako ,,The People’s Exchange”.

Závěr

Jestliže Vás článek zaujal a na Kucoin směnárnu se chcete zaregistrovat, tak budu přirozeně rád, když použijete mů referral link. Nic Vás to nestojí teď, ani v budoucnu. Část Vašich zaplacených poplatků po dobu jednoho roku přenechá burza mně. Děkuji.

Můj referral link je následující:

https://www.kucoin.com/ucenter/signup?rcode=7Keg6a&lang=en_US&utm_source=friendInvite

Pracuji jako realitní makléř. Podívejte se zde:

https://www.filipkovarik.cz

 

 

Dejte prosím like pro více obsahu.

1 thought on “Co je Kucoin token (KCS)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *